Abstrakt Forum – wystawa malarstwa abstrakcyjnego

0
Abstrakt Forum – wystawa malarstwa abstrakcyjnego

Co się stanie, kiedy graffiti porzuci swoją klasyczną formę, zapomni o przyjętych założeniach i przestanie spoglądać w stronę utartych kanonów? Jakie pokłady nowych możliwości kryje w sobie abstrakcja, którą ogranicza jedynie wyobraźnia artysty? Zapragnęliśmy sprawdzić, gdzie leżą jej granice i czy one w ogóle istnieją, zapraszając do współpracy współczesnych twórców malarstwa abstrakcyjnego, których wspólny mianownik stanowi szeroko pojęty street-art. Efektem naszych starań jest wystawa obrazów ABSTRAKT FORUM 2017, które już niedługo pojawią się na ścianach Letniego Pawilonu Forum Przestrzenie. Współorganizatorem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Abstrakt Forum

ABSTRAKT FORUM to zbiorowa wystawa prac niekonwencjonalnych artystów, których twórczość wymyka się powszechnym definicjom klasycznego nurtu graffiti. Kuratorzy wystawy – Łukasz Habiera Nawer i Maciej Malinowski – dokonali selekcji wybitnych, współczesnych malarzy, których korzenie są mocno osadzone w street arcie, jednak to, co aktualnie tworzą, zmierza w stronę niczym nieskrępowanej abstrakcji, pozbawionej zasad, kluczowych motywów i określonych form graficznych.

Decydującym aspektem przy wyborze artystów była idea „Graffuturismu” – nowatorskiego pojęcia, które choć w namiastce pomaga zaklasyfikować prezentowane, trudne do zdefiniowania obrazy. Nowe, ekscytujące możliwości, nieograniczona wyobraźnia oraz kreatywność zaproszonych twórców to komponenty decydujące o wyjątkowości wystawy ABSTRAKT FORUM, która jako pierwsza w Polsce eksploruje i przybliża odbiorcy temat abstrakcji w wykonaniu streetartowych artystów.

  • Wernisaż wystawy odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 19.00. Ubarwi go koncert zespołu: The Johnny Freelance Experience
  • Wystawę obrazów będzie można oglądać w Letnim Pawilonie Forum Przestrzenie na ul. Konopnickiej 28 w Krakowie od dnia 22.04.2017 do 23.09.2017.

Potwierdzeni artyści: Jan Kalab, Moneyless, Nawer, Nelio, James Reka, Augustine Kofie, Robert Proch
Remi Rough

Część I: 22.04 – 15.07
Część II: 22.07 – 23.09

źródło informacji: materiały prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego


kancelaria adwokacka w Gliwicach | psycholog Warszawa | rozwód adwokat Gliwice | psychoterapeuta Warszawa