Dni Wiednia w Krakowie (3-5.04)

0
Dni Wiednia w Krakowie (3-5.04)
  Dzisiaj o godzinie 20:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert inauguracyjny Dni Wiednia w Krakowie. Na scenie wystąpią twórcy gatunku electro swing – Parov Stelar Trio. Koncert cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Porywające rytmy austriackiego artysty, Parov Stelar, to nie całkiem klasyczna, ale jak najbardziej atrakcyjna, muzyczna propozycja w ramach obchodów Dni Wiednia w Krakowie, 3 – 5 kwietnia 2017. Formacja zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty „The Burning Spider”, która ukaże się 21 kwietnia.
Zainteresowanie koncertem przerosło oczekiwania organizatorów, bilety rozeszły się od ręki. Dzisiejsze show austriackiego trio to gwarancja na niezapomniany wieczór przy dźwiękach muzyki electro swing, jazz, house i downbeat.

4 kwietnia 2017 nastąpi otwarcie konferencji „Innowacyjne miasta”, która jest wynikiem intensywnej współpracy, między Krakowem a Wiedniem na wielu płaszczyznach. Dwudniowa konferencja poświęcona jest takim tematom jak: jakość powietrza, zarządzanie energią, transport publiczny, organizacja imprez masowych w Krakowie i Wiedniu oraz środowiska gospodarcze: projekty smart city i start-upy.

Kraków odwiedzi też burmistrz Wiednia, dr Michael Häupl, oraz zostanie przedłużona umowa o współpracy między miastami.

W ramach obchodów Dni Wiednia miasto Kraków otrzyma od austriackiej stolicy niezwykły prezent – sofy miejskie „Vienas”. Krakowianie będą mogli zobaczyć dwie z nich podczas Dni Wiednia przy Wieży ratuszowej. Pod koniec kwietnia „Vienas“ pojawią się na placu przed Muzeum Narodowym i zostaną udostępnione krakowianom.

Do 7 kwietnia 2017 można oglądać wystawę pt. „Wien, ah Wien” zorganizowaną z okazji Dni Wiednia w Krakowie przez Bibliotekę Austriacką. Wystawa prezentowana jest w holu głównym Biblioteki Jagiellońskiej (ul. Oleandry 3) w godzinach otwarcia Biblioteki. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Biblioteki Austriackiej.

Szczegółowy program Dni Wiednia w Krakowie:


źródło informacji: Informacja prasowa Krakowskiego Biura Festiwalowego