* * *

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dudu Tassa & The Kuwaitis – Łódź

9 Wrzesień @ 20:00 - 21:30

Niedawno zakończyli wspólną amerykańską trasę koncertową z Radiohead. Teraz supergwiazda izraelskiej sceny rockowej przyjeżdża do Polski, by porwać publiczność podczas plenerowego koncertu w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur. O tym, jak niesamowicie brzmi Iraq’n’roll w wykonaniu Dudu Tassa& The Kuwaitis przekonamy się w sobotę, 9 września na Starym Rynku w Łodzi.

Dudu Tassa dorastał w Tel Awiwie. Mając zaledwie 13 lat, wydał swój pierwszy pełnowymiarowy album, a obecnie jest jednym z najbardziej znanych piosenkarzy i kompozytorów izraelskich. To także znakomity gitarzysta. Na swoim koncie ma już 11 albumów. Wielokrotnie współpracował z tak znakomitymi artystami jak Johnny Greenwood z Radiohead, Barry Sacharov, Yair Dalal, Mira Awad.

Nowy, niezwykły etap jego kariery artystycznej rozpoczął się, gdy Dudu, mający iracko-żydowskie korzenie, odkrył niezwykłą muzyczną historię w swojej rodzinie. Dziadek Dudu i jego brat, znani jako bracia Al-Kuwaitis byli wielkimi muzykami i kompozytorami w Iraku w pierwszej połowie XX wieku; innowatorami i twórcami współczesnej irackiej muzyki. Zainspirowany ich dokonaniami, Dudu wydał płyty Dudu Tassa& the Kuwaitis (2011) oraz Ala Shawati (2015), będące hołdem złożonym rodzinnemu dziedzictwu muzycznemu. Postanowił zaśpiewać piosenki przodków w języku arabskim i hebrajskim, łącząc iracką, bliskowschodnią oraz izraelską muzykę rockową w wyjątkowy styl znany jako „Iraq’n’roll”.

W tym roku Projekt Dudu Tassa&The Kuwaitis szturmem zdobywa uznanie na świecie, dzięki wspólnej trasie z Radiohead. Jak prezentuje się pełna sprzeczności kombinacja rocka i orientu, oprawiona gitarą, qanun, skrzypcami, wiolonczelą i perkusją w zderzeniu z potężnym, ale miękkim i pełnym emocji głosem? Przekonamy się w czasie otwartego, plenerowego koncertu Festiwalu Łódź Czterech Kultur na Starym Rynku.

  • Tegoroczna edycja festiwalu 4kultury, odbędzie się w dniach 8–17.09.2017.

Program festiwalu i więcej informacji:

 

Szczegóły

Data:
9 Wrzesień
Czas:
20:00 - 21:30

Miejsce

Stary Rynek w Łodzi
Stary Rynek
Łódź, Polska
+ Google Map

Właściciel serwisu  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.