Konferencja i festiwal TAK BRZMI MIASTO 2017: WSPÓŁPRACA

0
Konferencja i festiwal TAK BRZMI MIASTO 2017: WSPÓŁPRACA

Beyoncé z Jackiem Whitem, Coldplay z The Chainsmokers, Daft Punk z Pharellem Williamsem czy Lana Del Rey z The Weeknd. Wydaje się, że w muzyce prawie nikt już nie tworzy hitów bez czyjegoś współudziału. Z drugiej strony nieustannie ze sobą konkurujemy – walczymy o nagrody, słuchaczy, pieniądze, swoje pięć minut… Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na prawdziwą współpracę? Czy warto w nią inwestować? Czy w muzyce jest ona potrzebna tak samo, jak dobry riff czy chwytliwy refren? Wszystkiego będzie można się dowiedzieć w Krakowie, już 11-12 listopada podczas​ ​Tak​ ​Brzmi​ ​Miasto.

Szóste wydarzenie organizowane pod marką Tak Brzmi Miasto: WSPÓŁPRACA skierowane jest przede wszystkim do branży muzycznej – menedżerów, animatorów, organizatorów, agencji, wydawnictw oraz do muzyków i zespołów samodzielnie zarządzających swoją karierą. 11-12 listopada w Krakowie, w kompleksie przy ul. Krakowskiej 41, na którego terenie znajdują się niezależne inicjatywy – przede wszystkim Teatr Nowy Proxima, ale też klubokawiarnia Literacka czy galeria sztuki Off-Frame – spotykać się będziemy na panelach dyskusyjnych, warsztatach, wykładach i spotkaniach. Z kolei część festiwalowa odbędzie się w bliskim sąsiedztwie kompleksu, na Kazimierzu, w klubach Piękny Pies, Alchemia, Barka Alrina, Serce i Drukarnia.

Tematem tegorocznej edycji jest WSPÓŁPRACA rozumiana w szerokim znaczeniu współpracy muzycznej, ale też biznesowej, międzymiastowej czy międzynarodowej, jak i interdyscyplinarnej. W programie znajdziemy spotkania, których tematyka obejmuje m.in. rozwój muzyczny, aspekty działalności menedżerskiej, działania promocyjne, dziennikarstwo muzyczne, kwestie współpracy muzyków z wytwórniami muzycznymi, organizację festiwali, eksport muzyki. W charakterze specjalistów goście z branży, w tym aktywni muzycy, menedżerowie, właściciele i szefowie agencji i wydawnictw, designerzy, artyści audiowizualni. W tym roku będziemy mogli usłyszeć i porozmawiać między innymi z Leszkiem Biolikiem, Pauliną Przybysz, Izą Lach, Pawłem Szamburskim, Dariuszem Makarukiem, Jorgosem Skoliasem, Krzysztofem Trebunią-Tutką.

Muzycznym uzupełnieniem konferencji będzie część festiwalowa – promująca niezależnych, krakowskich wykonawców, także wśród zgromadzonej międzynarodowej publiczności.

Dla wszystkich gości konferencji, 11 listopada odbędzie się 12 koncertów wybranych wspólnie z krakowskimi kolektywami przedstawicieli młodej sceny muzycznej. Zagrają dla nas: Artykuły Rolne, Bażant, Dziewczęta, Eluktrick, ImproKRK, It’s July Already, Kuba Duda, Sasha Boole, Smoking Barrelz, Sonbird, rivers.real, runforrest, Świderile.

Więcej szczegółów i program:


źródło informacji: materiały prasowe organizatora