Rondo Ofiar Katynia w Krakowie

1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dziś (15 listopada) otwarte będą tunele drogowe pod przebudowanym rondem Ofiar Katynia. Oznacza to, że kierowcy będą mieli do dyspozycji wszystkie trzy poziomy nowego węzła komunikacyjnego.

Oddanie do ruchu tuneli drogowych planowane jest na dzisiejszy wieczór (15 listopada).

90 – metrowe tunele leżące na linii północ – południe ułatwią wjazd do Krakowa od strony Olkusza i drogi krajowej nr 94, a także bezkolizyjny wyjazd z miasta w kierunku północnym. Ściany tuneli ozdobione są wizualizacjami krakowskich kopców, według autorskiej Mariusza Zaczyka, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Po przebudowie ronda Ofiar Katynia kierowcy – oprócz tuneli drogowych – mają do dyspozycji tzw. wyspą centralną, czyli poziom „zero”, który służy głównie do obsługi komunikacyjnej przyległych terenów mieszkaniowych i komercyjnych. Natomiast na kierunku wschód – zachód przejazd ułatwia potężna estakada drogowa. To element dróg krajowych 7 i 79. Estakada ma 500 metrów długości i jest bodaj najdłuższym takim obiektem we wszystkich polskich miastach.

Źródło: www.krakow.pl

 

Następna publikacjaWszystko się zmienia …
<p>Autor zajmuje się przestrzenią internetową i mediami (nie tylko internetowymi). Ostatnio, zmuszony okolicznościami, zgłębia tajniki bezpieczeństwa w internecie i kwestie związane z ochroną danych i prywatności.</p>

Comments are closed.