V Letni Festiwal Muzyki i Tańca – Kraków, 5-6 sierpnia 2017

0
V Letni Festiwal Muzyki i Tańca – Kraków, 5-6 sierpnia 2017

W dniach 5 i 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się w Krakowie V Letni Festiwal Muzyki i Tańca, podczas którego gościć będziemy w naszym mieście zespoły taneczne i muzyczne z całej Europy. Festiwal od kilku lat odbywa się w ważnych europejskich ośrodkach kultury, m.in. Budapeszcie, Pradze, Paryżu, Dubrowniku, Salzburgu oraz Madrycie. W tym roku Kraków po raz piąty stanie się sceną dla artystów z różnych stron Europy, a tradycyjną kulturę swoich krajów zaprezentują wykonawcy z Węgier, Rumunii, Estonii, Łotwy, Serbii, Grecji i Litwy.

Koncert plenerowy odbędzie się na płycie odnowionego Rynku Podgórskiego w dniu 5 sierpnia, a jego tematem przewodnim będzie muzyka z Węgier i Siedmiogrodu. Koncert ten objęty został honorowym patronatem Konsulatu Węgier w Krakowie w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce. W tym samym dniu odbędą się dwa koncerty w krakowskich kościołach Św. Katarzyny oraz OO. Franciszkanów a w niedzielę zaprezentują się wszyscy wykonawcy na scenie w Starej Zajezdni w ramach Dnia Św. Wawrzyńca. Festiwal organizowany jest przez Muzsa festiwal Office z Budapesztu we współpracy z Cracovia Andante, Centrum Kultury Podgórza, Konsulatem Węgier w Krakowie, oraz Starą Zajezdnią by De Silva przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Zapraszamy na barwne występy w dniach:

5 sierpnia
Rynek Podgórski, godz. 16.30 – 22.00
Z muzyką i tańcem przez Węgry i Siedmiogród
Występy plenerowe zespołów tanecznych:
SKABARDZĒNI (Łotwa), ÉNEKES LENKE HAGYOMÁNYÖRZÖ EGYESÜLET (Węgry), SAIVA & TINGENTANGELIS (Łotwa), BUZSÁKI BOSZORKÁNYOS NÉPTÁNC EGYESÜLET (Węgry), KRIMULDA (Łotwa), BIBORKA NÉPTÁNCEGYÜTTES (Siedmiogród – Rumunia), SOLIS (Łotwa), FOLK DANCE GROUP OF K.E.P.A. (Grecja), TACIS (Łotwa), RIIKAR (Väätsa vald – Estonia), RINGIS (Litwa), BLUE FLOWER (Siedmiogród – Rumunia), TULIHÄND, PÕLTSAMAA KULTURIKESKUS (Estonia), IBOLYA NÉPTÁNCEGYÜTTES (Siedmiogród – Rumunia), TEIKSMINA (Łotwa)

Bazylika oo. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5, godz. 20.00
MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA MIASTA KRIMULDA (Łotwa),
Chór CORO CITTA DI OZIERI (Włochy), Chór JAZZ AND MORE KORUS (Węgry)

Kościół Św. Katarzyny, ul. Augustiańska 7, godz. 19.15
Chór HARMONIA (Rumunia – Siedmiogród), Chór BELLA MUSICA (Serbia)
Zespół wokalny VIRŽIS Litwa)

6 sierpnia 2017 r.
Stara Zajezdnia by De Silva, ul. Św. Wawrzyńca 12
Dzień Św. Wawrzyńca, godz. 16.00 – 22.00
Koncert galowy z udziałem wszystkich zespołów uczestniczących w festiwalu.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr 608 345 890 lub 600 419 444 oraz pisząc na adres: cracoviaandante@gmail.com

 

 

źródło informacji: materiały prasowe organizatora |